5 klasa: 12, 16, 24, 32 kW
Ecodesign: 12,16,24,32 kW
Sterownik: Sterownik steruje podajnikiem paliwa ze zbiornikiem, podajnikiem paliwa, wentylatorem ciśnieniowym, pompą c.o., c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/ bufora.
Paliwa – palenisko automatyczne: PELLET
Wyposażenie standardowe: Palnik PLATINUM BIO
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: Sterownik pokojowy ECOSTER TOUCH, moduł internetowy, moduł B.

Zalety kotła

Palnik Platinum BIO

Ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych. Do głównych zalet palnika należy: automatyczny start, automatyczna modulacja palnika Fuzzylogic 2 drugiej generacji, kontrola płomienia, niska bezwładność cieplna podczas startu i zatrzymania, niski pobór energii elektrycznej, kontrola temperatury pracy palnika – zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, trzy fazy rozpalania palnika paliwa eliminują wybuchy gazów. Bardzo przydatna jest również funkcja AUTOSTART – po po zaniku napięcia zapamiętuje ostatnie ustawienia. Konstrukcja palnika umożliwia spalanie owsa a wkład ceramiczny zmniejsza emisyjność i zwiększa sprawność kotła. Palnik ten spala pellet wyłącznie wysokiej jakości.

Kontrola ilości paliwa w zasobniku

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w taki system i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje użytkownika z dużym wyprzedzeniem o kończącym się opale w zasobniku. Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego.

Kontrola ilości popiołu w popielniku

Tak samo jak w powyższym przypadku sterownik kotła informuje nas o ilość popiołu w popielniku. Jeżeli popielnik będzie w dużym stopniu zapełniony, sterownik poinformuje nas z dużym wyprzedzeniem o konieczności wyrzucenia popiołu i wyczyszczenia komory paleniska. Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego.

Sterownik

Urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku pelletowym. Sterownik obsługuje pompę do c.o. i c.w.u. Jeżeli chcemy zamontować zawór mieszający lub większą ilość obiegów, musimy wówczas zamontować dodatkowe moduły (opcja płatna).

Kocioł wyłożony ceramiką

Aby spalanie było jeszcze mniejsze, emisyjność niższa a sprawność jeszcze wyższa komorę wymiennika kotła i palnik wyłożono ceramiką najwyższej jakości. Ceramika podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując niezwykle skuteczne spalanie biomasy. Zastosowane turbulatory spalin powodują dodatkowo większe zatrzymanie energii w kotle.

Największy serwis w Polsce

W trosce o bezpieczeństwo klientów została stworzona sieć serwisowa. Obecnie ponad 200 wykwalifikowanych serwisantów świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51