Kotły grzewcze

Sprzedaż i montaż

Gaz ziemny czy płynny, dość tani węgiel czy biopaliwa a może pompa ciepła? Wybór paliwa do ogrzania domu jest jedną z najtrudniejszych decyzji z jakimi musi zmierzyć się inwestor. Firma INSTALDOM wychodzi naprzeciw naszym klientom oferując fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji – od wyboru przez instalację aż po serwis. W ramach naszych usług oferujemy szereg różnorodnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego inwestora. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów grzewczych w Dobrzyniu nad Wisłą.

KOCIOŁ GRZEWCZY W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ

Nasza firma oferuje szeroki zakres kotłów grzewczych w Dobrzyniu nad Wisłą, począwszy od tradycyjnych rozwiązań aż po ekologiczne kotły na pellet i ekogroszek. Wszystkie te rozwiązania posiadają swoje unikalne zalety, które spełniają oczekiwania różnych grup użytkowników. Dostosowujemy nasze oferty do indywidualnych potrzeb każdego klienta, zapewniając profesjonalne doradztwo oraz wsparcie techniczne. Współpracując z nami, masz pewność, że wybierzesz system grzewczy, który będzie nie tylko wydajny, ale również zgodny z najnowszymi standardami ekologicznymi.

Na co zwrócić uwagę?

Koszty eksploatacji

najistotniejszą z punktu widzenia inwestora jest cena nośnika energii, a więc szacowane koszty ogrzewania domu

Mozliwości montażu

na danej nieruchomości zastosowanie wybranego paliwa może być niemożliwe ze względu na jego niedostępność czy problemy z wykonaniem instalacji

Rodzaj i metraż budynku

każdy dom jest inny, aby właściwie oszacować moc kotła, należy pod uwagę wielkość i powierzchnię budynku, zastosowaną izolację

Miejsce przechowywania

zagospodarowane miejsce montażu kotła ze względu na zastosowane paliwo i komfort obsługi

NASZA OFERTA KOTŁÓW GRZEWCZYCH W DOBRZYNIU NAD WISŁĄ

Wśród naszych propozycji oferujemy sprawdzone urządzenia szanowanych na rynku grzewczym marek. Wybierając usługi INSTALDOM można mieć pewność nie tylko sprawnej instalacji i opieki posprzedażowej, ale także i niezawodnych kotłów grzewczych, które staną się inwestycją na długie lata. Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

Jakie kocioł grzewczy wybrać?
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania
i rozwiejemy wątpliwości.

ZADZWOŃ 883 058 005
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

Kocioł na ekogroszek

Węgiel to wciąż najpopularniejsze w naszym kraju paliwo. Zachęca do tego przede wszystkim powszechna dostępność oraz dość niska cena ciepła 0,15–0,20 zł/kWh. Trzeba jednak od razu zastrzec, że nawet nowoczesny kocioł węglowy z podajnikiem paliwa nie jest rozwiązaniem dla każdego. Ewolucja tych urządzeń zaszła wprawdzie bardzo daleko i są w dużej mierze zautomatyzowane, lecz uzupełniać opał przynajmniej raz na kilka dni, usuwać popiół, a sam kocioł czyścić wciąż musi użytkownik. Nie dla każdego jest to do przyjęcia. Planujących zakup warto przy tym przestrzec przed najczęściej popełnianym przy tej okazji błędem. Kotła na paliwo stałe nie należy przewymiarowywać, czyli kupować urządzenia o mocy większej niż zapotrzebowanie budynku na ciepło. Takie dobieranie na zapas spowoduje, że będzie on działał ze znacznie obniżoną sprawnością, bo ta jest najwyższa przy mocy nominalnej. Dodatkowo będzie powstawać więcej zanieczyszczeń – zarówno tych ulatujących w powietrze, jak i odkładających się w kotle.

Kocioł na pellet

Pellet drzewny to biopaliwo, które stosunkowo od niedawna gości w polskich kotłowniach, ale z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Powstaje on ze sprasowanych trocin, które są produktem ubocznym w procesie obróbki drewna np. w tartaku. Potocznie nazywany jest „zielonym węglem”, ponieważ podczas spalania emituje bardzo niską ilość szkodliwych gazów. Emisja dwutlenku węgla natomiast jest uznana za zbilansowaną, bowiem rosnące rośliny pochłaniają jego część z atmosfery. Powstaje także niewiele popiołu, a kurz drzewny jest o wiele łatwiejszy do usunięcia niż pył z węgla. Kotły na pellet są łatwe w instalacji oraz obsłudze. Większość czynności jest zautomatyzowana, więc wystarcza raz na tydzień przeczyścić piec oraz dorzucić opału. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie domu pelletem, to może. Powinniśmy też szukać pelletu dobrej jakości, dzięki czemu nasz piec będzie działał długo i bezawaryjnie.

Kocioł na gaz

Popularność kotłów gazowych uzasadniają ich liczne zalety, najważniejsze to łatwość obsługi oraz stosunkowo niskie koszty ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne kotłów gazowych oraz dotyczące ich automatycznego sterowania sprawiają, że właściciele chętnie wybierają gaz ziemny lub płynny jako podstawowe paliwo do ogrzewania domu i wody.Takie działanie wynika głównie z faktu, że po odpowiednim dobraniu modelu urządzenia muszą jedynie, adekwatnie do swoich potrzeb i ciepłochronności budynku, zaprogramować pracę na automatycznych regulatorach oraz co roku wzywać serwisanta do wykonania przeglądu technicznego. Łatwa obsługa, stały komfort cieplny i akceptowalne  koszty zużycia gazu chyba najbardziej “napędzają” popularność gazowym kotłom grzewczym. A to nie wszystkie ich zalety!
Jeżeli zastanawiasz się jaki kocioł wybrać (jedno czy dwufukcyjny)? Gdzie umieścić kocioł? Jaką dobrać
automatykę? To zapraszamy do kontaktu.

Etapy pracy

“Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej” (Henry Ford) Dlatego też słuchamy Twoich potrzeb, łączymy kompetencje naszych sprzedawców i instalatorów, analizujemy wnioski i dobieramy takie najlepsze rozwiązanie, aby spełniło Twoje oczekiwania.

Z

DOBÓR MOCY KOTŁA GRZEWCZEGO

Poprzez profesjonalny program wykonujemy dobór kotła
i sprawdzamy zapotrzebowanie budynku na moc grzewczą.
Po wypełnieniu ankiety skontaktujemy się z Tobą
w celu umówienia się na spotkanie i przedstawienia oferty.

SPOTKANIE NA INWESTYCJI

Doradca terenowy naszej firmy skontaktuje się z
Tobą w celu umówienia na spotkanie. Na spotkaniu
obejrzy kotłownię i dobierze odpowiedni model kotła.

l

PODPISANIE UMOWY

Jeżeli zdecydujesz się na naszą firmę to podpisujemy
razem umowę zawierającą wcześniejsze ustalenia i
gwarantujące ich rzetelność realizacji.

DOFINANSOWANIE

Jeżeli chcesz skorzystać z dofinansowania, to z nami
masz taką możliwość. Pomożemy Ci wypełnić wniosek i
przygotować dokumenty do otrzymania dotacji.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

MONTAŻ KOTŁA

Nasza firma monterska przyjeżdża do Państwa w celu wniesienia kotła do kotłowni, odłączenia starego, uporządkowania instalacji w kotłowni, zamontowania odpowiedniej automatyki do regulacji oraz wykona niezbędne przyłącza hydrauliczne i spalinowe. Jeżeli masz własnego montera, podpiszemy z nim umowę na podwykonawstwo.

URUCHOMIENIE KOTŁA

Autoryzowany serwis firmy INSTALDOM wykonuje okablowanie pomp, siłowników, regulatorów i wykona tzw. „pierwsze uruchomienie”. Sprawdza poprawność działania wszystkich elementów oraz udziela instruktarzu działania sterownika kotła grzewczego.

SERWIS KOTŁA

Jeżeli w ciągu 7 dniu od dnia uruchomienia kotła grzewczego coś się dzieje z kotłem, czy w kotle opał jest nie do końca spalony lub żużli, wtedy przyjeżdżamy bezpłatnie na podregulowanie sterownika. Daną sytuację należy zgłosić bezpośrednio do serwisanta.

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51