Fotowoltaika

Sprzedaż, montaż, serwis

Dobra energia

Zyskaj darmowy prąd ze słońca

W obecnych czasach, gdy z roku na rok prąd produkowany przez elektrownie staje się coraz droższy, a dbałość o środowisko staje się coraz ważniejszą kwestią, instalacje fotowoltaiczne cieszą się bardzo wysoką popularnością. Nic w tym dziwnego. Stanowią one rozwiązanie, które pozwala na dokonanie znacznych oszczędności oraz cieszenie się energią, której produkcja nie zanieczyszcza atmosfery.

Instalacje fotowoltaiczne jak działają?

System pozawala na produkcje energii elektrycznej, wykorzystując do tego celu promienie słoneczne. Za jego pomocą dochodzi do zmiany energii pochodzącej z promieniowania w elektryczność.

Cały proces rozpoczyna się od promieni słonecznych padających na powierzchnię paneli PV. To właśnie dzięki nim powstaje prąd stały. Pozyskana energia jest następnie kierowana do inwertera, którego zadaniem jest przekształcenie jej na prą przemienny, czyli taki jak płynie w gniazdkach elektrycznych znajdujących się w naszych domach. Oczywiście taki opis jest dużym uproszczeniem, jednak w pewnym stopniu pozwala zrozumieć działanie systemu.

Czy korzystanie z instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest opłacalne?

Oczywistym jest, że instalacja fotowoltaiczna nie działa nocą, a w okresie zimowym jest mniej efektywna. Wiele osób zastanawia się zatem – czy korzystanie z instalacji będzie zatem opłacalne w obrębie całego roku? Tak! Wszystko dlatego, że nie zużywamy całej energii wyprodukowanej w letnie dni. Nadmiar jest kierowany do sieci energetycznej. Specjalny licznik mierzy, ile energii oddajemy do sieci. Na tej podstawie możemy odebrać aż 80% z tego co oddamy. Odbiór może odbyć się w dowolnym momencie okresu rozliczeniowego, dlatego zimą możemy korzystać z energii, którą wyprodukujemy latem.

Fotowoltaika – dla kogo?

Panele fotowoltaiczne pojawiają się na coraz większej liczbie budynków lub na ziemi. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla domów mieszkalnych, siedzib firm oraz budynków przemysłowych, gospodarstw rolnych i nie tylko.

Energia słoneczna to świetne rozwiązanie dla każdego. Wystarczy, że posiada obiekt znajdujący się w odpowiednio nasłonecznionym miejscu.

Fotowoltaika dla domu

Zamiast płacić energetyce, zainstaluj własną instalację fotowoltaiczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na realizację Twoich długo odkładanych już planów. Czerp energię ze słońca i zapewnij sobie zerowe rachunki za energię elektryczną.

Fotowoltaika dla gospodarstw

Technologia wytwarzania energii elektrycznej z użyciem paneli fotowoltaicznych to gwarantowana niezależność energetyczna, a dzięki dotacjom i pożyczkom skierowanym dla rolników i możliwości zmniejszenia podatku rolnego, inwestycja zwraca się w mgnieniu oka.

Fotowoltaika dla firm

Coraz częściej przedsiębiorcy z różnych branż decydują na zainstalowanie fotowoltaiki w swoich firmach, ponieważ inwestycje w energię to czysty zysk. Fotowoltaika to redukcja kosztów prowadzenia działalności, a przy okazji ochrona środowiska. Dowiedz się w jaki sposób instalacje fotowoltaiczne dla firm obniżą Twoje rachunki za prąd.

Otrzymaj ofertę bez wychodzenia z domu

Do każdego projektu instalacji fotowoltaicznej podchodzimy indywidualnie, by panele fotowoltaiczne dobrać jak najbardziej efektywnie do możliwości budynku lub terenu oraz potrzeb Klienta.
Doradzimy jaki sprzęt wybrać i jak sfinansować instalację

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51