METALFACH SMART PLUS

5 klasa: 15, 20, 25 kW
Ecodesign: 15, 20, 25 kW
Sterownik: Sterownik obsługuje 5 pomp (2 x c.o., c.w.u., cyrkulacyjna, dodatkowa), 2 zawory mieszające, 2 czujki zewnętrzne, sterownik pokojowy, Fuzzy Logic, PID, zapalarka
Paliwa – palenisko automatyczne: EKOGROSZEK
Wyposażenie standardowe: Osprzęt do czyszczenia kotła
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: Moduł internetowy, układ zamknięty (wężownica + zawór), termostat pokojowy Platinum Toutch

Zalety kotła

Małe gabaryty kotła

Małe wymiary kotła, kocioł idealny do niskich kotłowni.

Automatyczne rozpalanie kotła – zapalarka

Palnik umieszczony w specjalnej komorze ceramicznej, wyposażony jest w automatyczną zapalarkę. Zapalarka posiada możliwość samoczynnego rozpalenia kotła, dzięki czemu nie musi on zawsze pracować. Sterownik posiada funkcję ustalania harmonogramu pracy kotła w konkretnych godzinach. Funkcja ta bardzo sprawdza się w okresach przejściowych lub w okresie letnim celem podgrzania wody.

Zabezpieczenia w postaci wyłącznika krańcowego

Zabezpieczenie to znajduje się we wszystkich drzwiczkach oraz klapie zasobnika paliwa. Po otwarciu drzwiczek lub klapy podajnika, powoduje ono natychmiastowe zatrzymanie pracy kotła. Udogodnienie to, nie wymaga od
użytkownika pamiętania o konieczności wyłączenia sterownika podczas dosypywania paliwa do kotła, istnieje wówczas pewność, że kocioł pozostaje w postoju.

Palnik żeliwny – długa żywotność

Dostępna konstrukcja palnika doskonale sprawdza
się przy paleniu ekogroszkiem. Palnik w pełni wykonany jest z żeliwa odpornego na korozję, ścieranie oraz wysoką temperaturę. Ślimak żeliwny posiada przeciw zwój poprawiający wypychanie opału.

Kocioł wyłożony jest ceramiką

Palnik umieszczony jest w komorze ceramicznej. Ceramika nagrzewa się, dobrze trzyma ciepło oraz polepsza jakość spalania. Palenisko z dużą temperaturą dookoła, nie oziębiane od góry powoduje lepszą jakość spalania paliwa.

Zawirowacze spalin

Zawirowacze powietrza zostały zastosowane, aby zwiększyć wydajność kotła. Dzięki nim zwiększamy odbiór ciepła z gazów spalinowych znajdujących się w kanałach konwekcyjnych kotła.

Czujnik spalin typu PID

Czujnik spalin powiązany jest z wentylatorem. Ogranicza on wydostawanie się zbyt wysokiej temperatury w komin – więcej ciepła jest utrzymywane w kotle, dzięki czemu charakteryzuje się on większą sprawnością.

Wąż doprowadzający powietrze do podajnika

Powietrze dostarczane jest do podajnika poprzez elastyczną rurę połączoną z korpusem. Do korpusu montowany jest wentylator, który osusza nie zawsze wysuszony opał. Dzięki temu podajnik, ślimak i inne elementy kotła mają dłuższą żywotność.

Funkcja Fuzzy Logic

Funkcja ta dąży do najkorzystniejszych warunków spalania. Dzięki niej zmniejsza się zużycie opału, kocioł stabilnie pracuje i unika częstej pracy w podtrzymaniu, palnik się moduluje i optymalnie dobiera ilość powietrza i dawek podawania.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51