LAZAR SMARTFIRE 11kW

5 klasa: 11,
Ecodesign: 11, 15, 22, 31, 41 kW
Sterownik: Modulowana moc, pogodowy, 2 obieg CO (+2 obiegi w opcji), 1 obieg CWU, Sonda lambda (opcja), Internet WiFi (opcja), Panel pokojowy (opcja)
Paliwa – palenisko automatyczne: Pellet
Wyposażenie podstawowe: Stopki poziomujące, osprzęt do czyszczenia kotła, rura do komina z szybrem
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: Moduł internetowy, automatyczne czyszczenie wymiennika, sonda lamda.

Zalety kotła

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Umożliwia nam niższe koszty ogrzewania, ponieważ wymiennik kotła będzie zawsze czysty i będzie miał wysoką sprawność. Dzięki automatycznemu czyszczeniu wymiennika mamy również większy komfort gdyż wyrzucamy z popielnika opał raz na miesiąc, co daje nam również korzyść że nasza kotłownia jest czysta.

Automatyczne czyszczenie palnika

Kocioł w standardzie posiada funkcję mechanicznego czyszczenia palnika (przy każdym rozpalaniu kotła oraz po każdorazowym wygaszeniu palnik się czyści), dzięki czemu możemy w nim palić każdym rodzajem pelletu, a dzięki powyższej funkcji spalanie opału jest bardziej efektywne i sprawne.

Automatyczne rozpalanie kotła

Kocioł sam się rozpala, więc nie musimy się brudzić i tracić na tę czynność czasu. Dodatkowym plusem tej funkcji jest fakt, iż kocioł pracuje wtedy kiedy musi a nie cały czas, jak w przypadku innych kotłów stałopalnych.

Śluza zabezpieczająca

Nie pozwala na to, aby nastąpił zapłon w zasobniku. Dzięki krótkiemu ślimakowi i śluzie zabezpieczającej, do kotła trafia odpowiednia porcja opału wpływająca na jego płynniejszą pracę.

Wentylator wyciągowy

Dzięki wentylatorowi wyciągowemu spalanie w kotle jest bardziej ekonomiczne. Kotły posiadające wentylatory nadmuchowe nie kontrolują temperatury spalin i często wydmuchują ciepło kotła w komin. W kotłach Lazar temperatura spalin jest na tyle niska, że zimą może powstać kondensacja spalin, czyli skraplanie się w wody w kominie (tzw. para wodna w spalinach), dlatego należy zamontować wkład kominowy. Zaletą jest fakt, że spalimy wówczas dużo mniej opału.

Zestaw hydrauliczny

Kocioł posiada w sobie zawór termostatyczny TV do 55*C oraz pompę obiegową, które to po włączeniu w instalacja pozwolą na jej automatyczną pracę. Zawór TV zabezpiecza nam kocioł przed osadzającą się w nim smołą i pomaga w dobrym dopalaniu opału. Dzięki zaworowi mamy pewność, że wymiennik kotła będzie działał bezawaryjnie przez długie lata.

Palnik ze stali nierdzewnej

Najwyższej jakości materiały (stal nierdzewna) użyte przy produkcji palnika gwarantują jego długotrwałą eksploatację, a odpowiednia konstrukcja zapewnia optymalne warunki do spalania. Na danym palniku następuje zagazowywanie się pelletu, dzięki czemu spalamy go zdecydowanie mniej.

Zgazowywanie pelletu

Dzięki odpowiedniej budowie kotła i palnika, w kotłach Smart Fire następuje zagazowywanie pelletu (w pellecie mamy 70% gazu i 30% części stałych), co w efekcie powoduje spalanie zdecydowanie mniejszej ilości opału niż w innych kotłach.

Sonda Lambda (wersja exclusive)

Inteligentny algorytm dostosowuje pracę kotła na pellet do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła na pelet. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz znacznie eliminuje sadzenie kotła.

Moduł internetowy (wersja exclusive)

Zaawansowany moduł komunikacyjny ecoNET300 umożliwia zdalną obsługę kotła na pellet, jego serwisowanie, przeglądanie historii zmian parametrów oraz wysyłanie wiadomości e-mail z alarmami.

Automatyczne odpopielanie (wersja exclusive)

System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła na pellet do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół co kilka miesięcy.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51