DEFRO GAMMA

Rodzaj kotła: z podajnikiem
Dostępne moce: 10, 15, 20, 25 kW
5 klasa: 10, 15, 20, 25 kW
Ecodesign: 10, 15, 20, 25 kW
Sterownik: Sterownik wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz, posiada również wiele funkcji m.in. : obsługa 4 pomp, zaworu mieszającego, czujnika pogodowego oraz za dopłatą możliwość sterowania poprzez GSM, Internet czy sterownik pokojowy,
Paliwa – palenisko automatyczne: Pellet
Wyposażenie standardowe: sterowanie ADAPTIVE CONTROL, funkcja PID, stopki poziomujące
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: moduł internet, sterownik pokojowy SALUS 091FLRF (bezprzewodowy), sterownik pokojowy SPK LUX (przewodowy)

Zalety kotła

Automatyczne czyszczenie palnika

Kocioł w standardzie posiada funkcję mechanicznego czyszczenia palnika (przy każdym rozpalaniu oraz po każdorazowym wygaszeniu kotła palni się czyści), dzięki czemu możemy palić w nim każdym rodzajem pelletu, a dzięki powyższej funkcji spalanie opału jest bardziej efektywne i sprawne.

Automatyczne rozpalanie kotła

Kocioł sam się rozpala, więc nie musimy się brudzić i tracić na tę czynność czasu. Dodatkowym plusem tej funkcji jest fakt, iż kocioł pracuje kiedy musi a nie cały czas, jak w przypadku innych kotłów stałopalnych.

Automatyczne czyszczenie wymiennika

Umożliwia nam niskie koszty ogrzewania, ponieważ wymiennik kotła będzie zawsze czysty i będzie miał wysoką sprawność. Dzięki automatycznemu czyszczeniu wymiennika mamy również większy komfort gdyż wyrzucamy z popielnika opał raz na miesiąc, co daje nam korzyść że nasza kotłownia jest czysta.

Duży zasobnik

Kocioł posiada duży zasobnik o pojemności 170 kg, czyli na zasyp na ponad tydzień w okresie zimowym. Zasobnik można ustawić z prawej lub lewej strony.

Deflektor ceramiczny

Ceramiczny deflektor utrzymuje wysoką temperaturę na palniku, w okresie gdy kocioł nie pracuje, na przykład w sezonie letnim, nie rdzewieje tak jak deflektor wykonany z żeliwa, które rdzewieją i pręt potrafi skorodować a deflektor wówczas spaść na palenisko.

Czujnik spalin typu PID

Czujnik spalin powiązany jest z wentylatorem. Ogranicza on wydostawanie się zbyt wysokiej temperatury w komin – więc ciepło jest utrzymane w kotle, dzięki czemu charakteryzuje się on większą sprawnością.

Sterownik Adaptive Controle

System Adaptive Control znacznie poprawia efektywność spalania. Zmniejsza się tym samym potrzeba częstej obsługi i ingerencji w pracę kotła. Adaptive Control pozwala na uniezależnienie się od zmiennych warunków takich jak zabrudzony kocioł czy komin, występujących podczas eksploracji kotła podajnikowgo. W sterowaniu tym zastosowano sprężenie zwrotne, gdzie moc wentylatora dobierana jest w oparciu o sygnał z czujnika Halla zamontowanego w przepływomierzu turbinowym.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51