KOCIOŁ KOSTRZEWA EEI PELLETS

5 klasa: 12, 15, 21, 30 kW
Ecodesign: 12, 15, 21, 30 kW
Sterownik: Kolorowy, dotykowy panel sterownika ECO MAX 860 P kontroluje procesy spalania w kotle i palniku pelletowym.
Paliwa – palenisko automatyczne: PELLET
Wyposażenie standardowe: Palnik PLATINUM BIO VG
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: Sterownik pokojowy ECOSTER TOUCH, moduł internetowy, Sonda Lambda.

Zalety kotła

Spalanie wszystkie rodzaje pelletu

Spala wszystkie (tj. klasy: A1, A2, B), nawet najtańsze i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pellety drzewne. Urządzenie spalając zanieczyszczony pellet nie wymaga czasowego wygaszania palnika, aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki). Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy.

Kontrola ilości paliwa w zasobniku

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w taki system i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje użytkownika z dużym wyprzedzeniem o kończącym się opale w zasobniku. Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego.

Kontrola ilości popiołu w popielniku

Tak samo jak w powyższym przypadku sterownik kotła informuje nas o ilość popiołu w popielniku. Jeżeli popielnik będzie w dużym stopniu zapełniony, sterownik poinformuje nas z dużym wyprzedzeniem o konieczności wyrzucenia popiołu i wyczyszczenia komory paleniska. Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego.

Rozbudowany kolorowy sterownik

Urządzenie wykonane jest w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku pelletowym. Automatyka steruje: podajnikiem paliwa ze zbiornika, podajnikiem palnika, wentylatorem ciśnieniowym, zapalarką, pompą c.o., pompą c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/bufora, pompą cyrkulacyjną (opcja), siłownikiem liniowym, buforem (opcja) i dodatkowymi trzema zaworami mieszającymi, mieszaczem obwodu grzewczego oraz dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi – moduł C (opcja). Istnieje możliwość rozbudowy sterownika o dodatkowe moduły.

Modulowana moc palnika

Kotły z grupy EEI PELLETS zostały zaprojektowane w taki sposób, aby jeszcze bardziej oszczędzać paliwo i ograniczać pobór energii elektrycznej. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu palnika o zmiennej geometrii – Platinum Bio VG, który zmieniając rozmiary rusztu elastycznie dopasowuje się do warunków pogodowych i aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Najniższa uzyskiwana moc – wynosząca zaledwie 2,5 kW, pozwala dopasować parametry grzewcze do bardzo niskiego zapotrzebowania na ciepło.

Kocioł wyłożony ceramiką

Aby spalanie było jeszcze mniejsze, emisyjność niższa a sprawność jeszcze wyższa komorę wymiennika kotła i palnik wyłożono ceramiką najwyższej jakości. Ceramika podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując niezwykle skuteczne spalanie biomasy. Zastosowane turbulatory spalin powodują dodatkowo większe zatrzymanie energii w kotle.

Największy serwis w Polsce

W trosce o bezpieczeństwo klientów została stworzona sieć serwisowa. Obecnie ponad 200 wykwalifikowanych serwisantów świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51