Kocioł defro komfort eko lux

Rodzaj kotła: z podajnikiem
Dostępne moce: 9, 12, 15, 25, 30, 40 kW
5 klasa: 9, 12, 15, 25, 30, 40 kW
Ecodesign: 9, 12, 15, 25, 30, 40 kW
Sterownik: K1Pv4
Paliwa – palenisko automatyczne: EKOGROSZEK
Wyposażenie standardowe: sterownik K1Pv4, sterowanie ADAPTIVE CONTROL, funkcja PID, stopki poziomujące
Wyposażenie opcjonalne – za dopłatą: moduł GSM, moduł internet WIFI, regulator pokojowy DEFRO SPK Lux, regulator SPK Lux bezprzewodowej komunikacji RS.

Zalety kotła

Motoreduktor bez zawleczek ABM

Nieposiadający zawleczki energooszczędny motoreduktor z auto rewersem, w przypadku blokady podajnika paliwa powoduje, iż podajnik włącza bieg wsteczny, po czym podejmuje drugą próbę podania opału. Po trzech nieudanych próbach kocioł wyłącza się, a na sterowniku wyświetla się alarm informujący o zablokowaniu podajnika. Dzięki tej funkcji ślimak, motoreduktor oraz inne elementy nie ulegną uszkodzeniu.

Czujnik spalin typu PID

Czujnik spalin powiązany jest z wentylatorem. Ogranicza on wydostawanie się zbyt wysokiej temperatury w komin – więcej ciepła jest utrzymywane w kotle, dzięki czemu charakteryzuje się on większą sprawnością.

Zsyp paliwa do pojemnika

Zsyp ułatwia opróżnienie podajnika z opału. Ewentualna awaria nie wymaga ręcznego wybierania opału poprzez otwartą klapę. Wystarczy otworzyć zsyp i odkręcić osłonę by pozbyć się pozostałego opału do worka czy innego pojemnika.

Wentylator z turbiną i hallotronem

Dzięki czujnikowi hallotronu sterownik lepiej reguluje moc i pracę wentylatora. Gdy temperatura dochodzi do wysokości wcześniej zadanej, wentylator zmniejsza swoje obroty, jego praca jest bardziej płynna a ilość powietrza odpowiednio dobrana.

Wąż doprowadzający powietrze do podajnika

Powietrze dostarczane jest do podajnika poprzez elastyczną rurę połączoną z korpusem. Do korpusu montowany jest wentylator, który osusza nie zawsze wysuszony opał. Dzięki temu podajnik, ślimak i inne elementy kotła mają dłuższą
żywotność.

Kolorowy sterownik

Sterownik wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz, posiada również wiele funkcji, m.in. takich jak: obsługa 4 pomp, obsługa zaworu mieszającego, możliwość sterowania poprzez GSM, Internet czy sterowanie pokojowe

Blachy na płomieniówkach

Blachy rozbijają dym wędrujący do komina. W efekcie spaliny wygrzewają kocioł a nie komin, blachy zbierają dużo zanieczyszczeń i sadzy, którą z kotła w przeciwieństwie do komina możemy sami usunąć.

Kocioł wyłożony ceramiką

Ceramika nagrzewa się, dobrze trzyma ciepło oraz polepsza jakość spalania. Palenisko z dużą temperaturą dookoła, nie oziębiane od góry powoduje lepszą jakość spalania paliwa.

ZADZWOŃ: 660 686 185
I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE !!!

INSTALDOM Paweł Nierychlewski

Słowackiego 22
87-610  Dobrzyń nad Wisłą

+48 790 500 750

biuro@instaldom.info

SKĘPE, ul.Sierpecka 78

DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, ul.Słowackiego 22

PŁOCK, ul.Zbożowa 7

LIPNO, ul.Mickiewicza 51